Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita LW1400 Циркуларна пила за метал

17.990 ден.
19.900 ден.
Потребни наградни поени: 18000
 • Производител: Makita
 • Шифра:Makita LW1400
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 

Карактеристики и предности

 • Водилната плоча за прицврстување на работно парче може да се дотерува во 3 различни положби и под агол од 0° до 45°
 • Отстранливо копче за деблокирање за безбедност
 • Браник од искри спречува распрскување на искрите и заштита на оператотор
 • Практична рачка за носење

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 2.200 W
 • Вртежи без оптеретување: 3.800 rpm
 • Пречник на лист на пилата: 355 mm
 • Пречник на насаден отвор на диск: 25.4 mm
 • Макс. сечење на 0°: 115 x 130 mm
 • Макс. сечење на 45°: 115 x 103 mm
 • Капацитет на сечење на кружни цевки: 127 mm
 • Звучна моќност: 110 dB(A)
 • Вибрации: 2.5 m/s²
 • Димензии: 530 x 295 x 640 mm
 • Тежина: 17.2 kg
   

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција