Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

BOSCH GBH 240 Ударен чекан

13.200 ден.
Потребни наградни поени: 13500
 • Производител: Bosch
 • Шифра:02009773
 • Наградни поени:50
 • Достапност:На залиха


 • Најдобар електро пневмачки чекан во својата класа благодарејќи на оптиминизираниот механизам на удари и пренос.
 • Голема издржливост и во тешки услови на работа благодаречќи на својот 790W мотор.
 • Лесно одржување и промена на резервни делови благодарејќи на својот дизајн.
 • Сигурен и робусен уред со долг животен век

  Технички податоци

  •Номинална снага 790 W
  •Енергија на удар 2.7 J
  •Број на удари во минута 0 – 4200 min-1
  •Номинален број на удари 0 – 930 min-1
  •Прифат на бургии SDS-Plus
  •Дијаметар на бушење на бургија во бетон 4 – 24 mm
  •Оптимално подрачје на бургии за бетон 6 – 14 mm
  •Максимален пречник за бушење со круни 68 mm
  •Дијаметар на дупчење во метал макс. 13 mm
  •Дијаметар на дупчење во дрво макс. 30 mm
  •Должина 367 mm
  •Висина 210 mm
  •Тежина 2.8 kg

  Функции

 • Дупчење, дупчење со удар, штемање
 • Десен и лев смер на вртежи
 • Електроника

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција