Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

METALAC Тава за печење 38cm црна

2.900 ден.
Потребни наградни поени: 2900
  • Шифра:5MWM300450
  • Наградни поени:20
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Емајлираното печење со капак и метални рачки е наменето за печење на секаков вид месо и зеленчук во рерна. Долниот дел од садот е изграден со дно направено од неколку елипсовидни жлебови и гребени. Жлебовите имаат функција да ги собираат сите сокови, масти и кондензат. Со испарување во целосно затворен систем за печење, настанува забрзана кондензација. Вака подготвената храна во сопствените сокови има исклучително високо ниво на зачувување на сите важни состојки и има особено пријатен вкус и боја. Испакнатите прстени не дозволуваат храната да изгори, затоа садот не треба да се отвора додека не заврши процесот на печење. Горниот сад е погоден за самостојна употреба при подготовка на сите видови пити, тесто за печење и колачи по ваш избор.

Шифра на производот
5MWM300450
EAN /  код
8600034001183


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Акција