Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra LS8000B Eлектрична машина за цепење дрва со силен електромотор

49.999 ден.
59.999 ден.
Потребни наградни поени: 60000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:LS8000B
  • Наградни поени:400
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

• Сила на цепење: 80 kN (8T)
• Должина на дрво: max. 500 mm
• Дијаметар на дрво: min. Ø80 mm - max. Ø350 mm
• Цепење: 470 mm
• Брзина на дополнување: приближно. 0,038 м / сек
• Брзина на враќање: приближно. 0,163 м / сек
• Хидраулично масло: 2.5L
• Хидрауличен притисок: 30 MPa (300 bar)
• моќност на моторот: 3,0 kW S6 40%
• Напојување: 400V AC / 3N + PE / 50 Hz 5.2A
• Димензии на кутијата (во мм): 570  x 440 x 1080мм
• Тежина на машината: прибл. 110 кг
• Нето тежина: 113 кг
• Бруто тежина: 122 кг

• 24 месеци гаранција 


 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција