Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra HG51SMH-RV210 Бензинска косилка

29.990 ден.
33.880 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:10355
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

• Зафатнина на моторот: 209 cm3
• Моќност: 4,0 kW
• Брзина на мирување: 2800 вртежи во минута
• Тип на мотор: четиритактен OHV
• Воздушно ладење на моторот
• Режим на возење: самоодни
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,2 L
• Капацитет на сад за масло: 0,5 L
• Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечење: 510 mm
• Функција за мулчирање
• Тркала со лежишта:
    • Предна 203 mm (8")
    • Заден 279 mm (11")
• Волумен на корпа за трева: 62L
• Приклучок за градинарско црево
• За тревници до: 1600 m²
• Димензии на пакетот (ч mm): 920 (L) x 620 (Ш) x 500 (В)
• Нето тежина: 33,5 kg
• Бруто тежина: 37 kg

• 24 месеци гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција