Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra HG56SMH-BS675EXi Бензиска косилка за трева

33.999 ден.
37.999 ден.
Потребни наградни поени: 38000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:6013
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Одлична, самоодна, бензиска косилка за трева од ISKRA.
Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,
ќе ви овозможи, професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

• Обем на моторот: 163 кубика
• моќност: 2,68 kW
• Брзина во мирување: 2800 вртежи во минута
• Тип на моторот: четиристепен BS675EXi
• Ладење на воздухот на моторот
• режим на возење: сопствен погон
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
• Капацитет на тавче за масло: 0,47 L
• Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: 560 mm (22 ")
• Функција за мулчирање
• тркала на лежиште:
    • Преден 178 мм (7 ")
    • Заден 254 mm (10 ")
• Обем на корпа за трева: 62L
• Врска со црево во градина
• За тревници до: 1800 м²
• Димензии на пакетот (во мм): 955 (L) x 600 (W) x 490 (H)
• Нето тежина: 36,4 кг
• Бруто тежина: 39,5 кг

• 24 месеци гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција