Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MARELI PS12 Печка на пелети дувалка

64.990 ден.
69.990 ден.
Потребни наградни поени: 48500
 • Производител: Mareli
 • Шифра:MARELI PS12 Печка на пелети дувалка
 • Наградни поени:220
 • Достапност:На залиха

Достапни опции

или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Димензии - 887mm (висина) / 458mm (ширина) / 527mm (длабина)
 • Максимална површина на загревање - 220m3
 • Потрошувачка на пелети - min. 0.5Kg/h max. 2.0Kg/h
 • Максимална моќност -12kW
 • Максимален капацитет на пелети - 20kg
 • Ефикасност - >91%
 • Тежина - 98Kg
 • Емисија на CO - <383
 • Температура на излезна топлина - 160°C
 • Потрошувачка на електрична енергија – 60/310W
 • Дијаметар на цевката за довод на воздух - 48mm
 • Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
 • Дијаметар на издувна цевка - 80mm

Серијата DRY PS 8 KW , 10 KW i 12 KW од печки Marele Pellet се совршена комбинација на стил, дизајн и квалитет. Со вградена интелигентна електронска контрола, употребата на шпоретот е многу лесна и со минимално одржување. Присуството на прецизен термостат обезбедува добра контрола на температурата во вашиот дом. Можете исто така да имаат можност да изберете од широк спектар на бои што во најдобар случај одговара на вашиот внатрешен дизајн. Палењето се постигнува преку керамички грејач кој ги пали пелетите за неколку секунди.
Шпоретот на Марели за сушење на пелети е совршен за простории за греење до 250 м3. Таа функционира без јакна за вода. Топлината зрачи директно од шпоретот, користејќи вграден вентилатор што го прави идеален придружник за ладни зимски ноќи.
Производството на PS серијата Mareli пелети ги исполнува сите европски стандарди и барања во однос на животната средина. Благодарение на употребата на иновативни технологии како 5-брзинска модулација на горивото, производот постигнува многу висока ефикасност и ниски емисии на CO во атмосферата. Сите производи имаат двегодишна целосна гаранција со можност за продолжување *.
Без разлика дали го загревате вашиот стан, куќа или канцеларија, секогаш ќе најдете производ кој ќе одговара на вашите потреби и буџет – квалитетот е загарантиран и неспоредлив. Нашиот тим е целосно достапен за да ве посоветува во секоја ситуација.

Во цената е вклучено и прво палење на печката од страна на наше стручно и овластено лице!

Бесплатна достава до вашиот дом!


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција