Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Plamen GLAS FRANKLIN Камин на цврсто гориво

41.800 ден.
45.999 ден.
Потребни наградни поени: 42000
 • Производител: Plamen
 • Шифра:THMR-Cd-9143559
 • Наградни поени:140
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Камин на тврдо гориво

 • Капацитет на греење - 200 m3
 • Моќност на греење - 10 kw/13 kw max.
 • Енергетска ефикасност - 74,1%
 • Отвор за излезни гасови - o 150 mm
 • Висина на излезен отвор (од дно) - 690 mm
 • Димензии на отвор за ложење (ш/в) - 560 x 185 mm
 • Димензии на ложиште (ш/в/д) - 550 x 260 x 310 mm
 • Димензии на печката (ш/в/д) - 860 x 800 x 630 mm
 • Тежина - 145 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција