Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MARELI PS30 Печка на пелети парно

106.990 ден.
111.990 ден.
Потребни наградни поени: 76000
 • Производител: Mareli
 • Шифра:MARELI PS30
 • Наградни поени:350
 • Достапност:На залиха

Достапни опции

или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Димензии - 1010mm (висина) / 615mm (ширина) / 715mm (длабина)
 • Максимална површина на загревање - 180m²
 • Номинална излезна топлина - 26kW
 • Потрошувачка на пелети - min. 1,3Kg/h max. 5,0Kg/h
 • Редуцирана излезна топлина - 4kW
 • Максимален капацитет на пелети - 35kg
 • Ефикасност - >91%
 • Тежина - 210Kg
 • Притисок - 0,5-2,0bar
 • Капацитет на вода – 55l
 • Емисија на CO - <383
 • Температура на излезна топлина - 165°C
 • Потрошувачка на електрична енергија – 60/310W
 • Дијаметар на примарна цевка - 48mm
 • Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
 • Дијаметар на издувна цевка - 80mm

Во цената е вклучено и прво палење на печката од страна на наше стручно и овластено лице!

Бесплатна достава до вашиот дом!

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција