Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MARELI PS 10 Печка на пелети - дувалка

64.990 ден.
69.990 ден.
Потребни наградни поени: 46000
 • Производител: Mareli
 • Шифра:MARELI PS 10 Печка на пелети - дувалка
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха

Достапни опции

или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Димензии - 850mm (висина) / 458mm (ширина) / 527mm (длабина)
 • Максимална површина на загревање - 180m3
 • Потрошувачка на пелети - min. 0.5Kg/h max. 1,8Kg/h
 • Максимална моќност - 10kW
 • Максимален капацитет на пелети - 20kg
 • Ефикасност - >91%
 • Тежина - 87Kg
 • Емисија на CO - <383
 • Температура на излезна топлина - 160°C
 • Потрошувачка на електрична енергија – 60/310W
 • Дијаметар на цевката за довод на воздух - 48mm
 • Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
 • Дијаметар на издувна цевка - 80mm

Во цената е вклучено и прво палење на печката од страна на наше стручно и овластено лице!

Бесплатна достава до вашиот дом!


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција