Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DCW180Z Акумулаторски фрижидер 18+18V; без батерија и полнач

31.999 ден.
49.999 ден.
Потребни наградни поени: 40000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DCW180Z
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха




или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

DCW180 е безжичeн ладилник и затоплување кој се напојува со 3 опции за извор на енергија: 18V LXT Li-Ion батерија (две паралелно или една), 12V/24V DC (штекер за цигара ) или напојување.

Време на работа 2x 6,0Ah

5 часа (на -18 °C)
17 часа (на 5 °C)
4 часа (на 60 °C)

ПРИДОБИВКИ КОРИСНИК:


Пет поставки за внатрешна температура за ладење
Две поставки за внатрешна температура за затоплување
Се напојува со 18V LXT батерија (една или две паралелно)
Може да се напојува и со приклучок за цигара од 12V/24V или со AC адаптер
USB излезна порта
LED дисплеј за јасен приказ на внатрешната температура и мерачот за гориво на батеријата
Капак за батерија за заштита од прскање и нечистотија
Рачка за носење и големи тркала
Вграден отворач за шишиња
Странично монтирани рачки за носење
IPX4 Водоотпорен дизајн - се спротивставува на прскање вода

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција