Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DRC200 Акумулаторска роботска правосмукалка 18+18V; без батерија и полнач

75.990 ден.
119.900 ден.
Потребни наградни поени: 80000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DRC200
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Способен за чистење до 500м2 со капацитет за прашина од 2,5L


Се напојува со единечни 18V или двојни 18V LXT батерии
Одложен почеток, сензор за граници, сензор за карпа и тонови за предупредување
Автоматско чистење за собирање прашина и остатоци
Далечински управувач со копче за локатор

Континуирана употреба
- со BL1850B 200мин
- со BL1830B 120мин
- со BL1850B 500m2
- со БЛ1830Б 300м2
Брзина на возење 0,3 m/s
Капацитет на кутијата за прав 2,5L
Вкупни димензии 460мм
Нето тежина 7,3 кг
Ниво на звук 76 dB
Напон 18V
Компатибилност со батерија LXT 1,5Ah 3Ah 4Ah 5Ah 6Ah

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција