Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DLM480CT2 Акумулаторска косилка 18+18V; 48cm; 62lit; со 2 батерија 5,0Ah и полнач

44.999 ден.
64.999 ден.
Потребни наградни поени: 80000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DLM480CT2
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Комбиниран комплет за косилка за трева Makita DLM480CT2 36V (18V x 2) 5.0Ah Li-ion безжичен 480mm (19")
Makita DLM480Z 36V (18V x 2) Безжична Li-ion 480mm (19") косилка за трева - само за кожа
DLM480 има цврста пластична палуба за да биде лесен и без одржување. Обезбедувајќи ширина на сечење од 480 mm и површина за косење до 800 m², DLM480 е идеален за дворови со средна големина. Има 10 поставки за прилагодување на висината од 20 – 100 mm и има можност за фаќање, мулчирање или празнење одзади за да одговара на широк спектар на видови трева и апликации за косење. Кога ќе дојде време да се остави настрана, тој лесно се спушта до компактен отпечаток за складирање во тесни простори.

Вклучува:

1 x прачка (327589-6)
1 x приклучок за мулчирање (413946-5)
1 x клуч клуч (782210-8)


Карактеристики:

480mm Издржлива пластична палуба
2 Сечило за шипки за заби
Без брзина на оптоварување од 3.100 вртежи во минута
62L Платно фаќач за трева
Прилагодување на висината на 10 степени (20-100 mm)


Спецификации:

Напон: 36V (18V x 2)
Прилагодување на висината на сечењето: 20 mm-100 mm (10 фази)
Брзина без оптоварување: 3.100 вртежи во минута
Максимална ширина на сечење: 480 mm
Капацитет на собирање: 62L
Препорачана површина за косење: до 800 m²
Тежина (кожа): 26,8 кг
Гаранција:

3 години гаранција покриена од Makita Australia
За продолжена гаранција
5 години продолжена гаранција доколку е регистрирана преку веб-страницата на Макита Австралија
Makita BL1850B-L 18V 5.0Ah Li-ion безжична батерија со мерач
Макита 18V LXT Li-ion 5.0Ah батерија, BL1850B-L, се полни побрзо и работи подолго од стандардните Li-ion батерии, давајќи ви и вашите безжични алатки неспоредливи перформанси и продуктивност за да ги преземете најсложените апликации.

Батеријата Makita 5.0Ah комбинира повеќе време на работа (66% повеќе време на работа по полнење од батеријата Makita BL1830 3.0Ah) со водечко време на полнење во категоријата од само 45 минути, така што поминува повеќе време на работа и помалку време седејќи на полначот . За дополнителна погодност, има и L.E.D. индикатор за нивото на полнење за следење на полнењето на батеријата. BL1850B-L се спротивставува на само-празнење, така што е подготвен за употреба дури и по долги периоди на мала или никаква употреба.

Карактеристики:

Интегриран L.E.D. индикаторот за нивото на полнење на батеријата му овозможува на корисникот да го следи полнењето на батеријата
До 66% повеќе време на работа по полнење во споредба со BL1830
Брзо време на полнење од 45 минути
Батеријата обезбедува постојана моќност и време на работа при екстремни температури, дури и во зима (-20°C)
Надворешното куќиште отпорно на удари и внатрешната обвивка што апсорбира удари се дизајнирани да ја заштитат батеријата
Шеснаесет контактни терминали одржуваат постојана врска со алатката за да се спречи губење на струја или флуктуација, дури и за време на апликации со високи вибрации
Батеријата е отпорна на само-празнење и останува подготвена за употреба дури и по долги периоди на складирање
Чувствителната електроника е заштитена со густа гел-облога, спречувајќи оштетување од прашина и влага
Компјутерски контроли за заштита на ѕвезди - вклучува заштита од преоптоварување, заштита од прекумерно празнење и заштита од топлина
Батеријата и алатот комуницираат, заштитувајќи ја алатката и батеријата од преоптоварување со намалување на струјата кога се ставаат под невообичаено висока струја
Ако батеријата достигне одредено ниво на топлина, ќе ја прекине струјата на алатката, заштитувајќи ја алатката и батеријата од прегревање
Спецификации:

Напон: 18 V
Амп час: 5,0 Ах
Тип на ќелија: литиум-јон
Време на полнење: 45 минути
Тежина: 0,6 кг

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција