Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DLM539Z Акумулаторска самоодна косилка 18+18V; 53cm; 70lit; без батерија и полнач

39.999 ден.
64.999 ден.
Потребни наградни поени: 77000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DLM539Z
  • Наградни поени:1000
  • Достапност:На залиха




или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Самоодна функција
Прекинувач за заклучување / заклучување
Функција за мулчирање (вклучен приклучок за мулчирање)
Мек почеток
Мерач за гориво на батеријата
Електрична сопирачка
Функција против рестартирање.
Прилагодување на висината (10 фази)
Рачка со преклопување
Вертикална рачка
Водоотпорна палуба за сечење
Клуч за заклучување за деца
Индикаторска ламба зад капакот на батеријата за лесна видливост
Водоотпорен на ниво на IPX4
Топчесто лежиште за држење на оската на тркалото

 

Body only machine 
 
Voltage
36 (18VX2) v
Noise sound pressure 
84 dB(A)
Noise sound power 
92 dB(A)
Noise K factor 
3 dB(A)
Blade type
2-tooth
Cutting diameter
534 mm
Cutting heights
20 - 100 Levels/mm
Collection box
70 litres
Self-Propelled
 
Maximum Output
860 w
No Load Speed
3,000 rpm
Vibration K factor 
1.5 m/sec²
Vibration 
2.5 m/sec²
Net weight 
27.9 - 30.4 kg
 
 
Voltage
36 (18VX2) v
Noise sound pressure 
84 dB(A)
Noise sound power 
92 dB(A)
Noise K factor 
3 dB(A)
Blade type
2-tooth
Cutting diameter
534 mm
Cutting heights
20 - 100 Levels/mm
Collection box
70 litres
Self-Propelled
 
Maximum Output
860 w
No Load Speed
3,000 rpm
Vibration K factor 
1.5 m/sec²
Vibration 
2.5 m/sec²
Net weight

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција