Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUH551Z Акумулаторска ножица за жива ограда 18+18V; 55cm; без батерија и полнач

16.999 ден.
32.990 ден.
Потребни наградни поени: 32000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DUH551Z
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Makita DUH551 е безжичен тример за жива ограда кој се напојува со 2x Makita 18v литиум-јонски батерии што даваат еквивалентна моќност на машина од 36v. Доаѓа со сечило од 550 mm и капак на сечилото. Сечилото за тример е двострано сечило и може до 1.800 удари во минута. Може да сече гранки со дијаметар до 18 mm. Има пет алтернативни позиции на рачката и променлива контрола на брзината што дава дополнителна контрола - поставете ја брзината на ниска за сечење млади листови или повисока поставка за погусто кроење дрво. Бидејќи работи со батерија, нивото на бучава на оваа машина е многу ниско. Се одликува со предупредувачко светло за капацитетот на батеријата што ви кажува кога нивото на енергија е ниско. Кога се користат различни капацитети на батеријата, овој тример ќе престане кога ќе се испразни батеријата со помал капацитет. Предупредувачката светилка за капацитет на батеријата ќе ве предупреди кога тримерот ќе престане.

Концептот на двојна батерија од 18v на Makita нуди проширен опсег на машини кои го користат воспоставениот капацитет на литиум-јонска батерија од 18v за да обезбедат перформанси со висока моќност од 36v, додека нуди економично решение за купување за постоечките сопственици на алатки на Makita.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ТРИМЕР ЗА ЖИТА МАКИТА
Се напојува со две литиум-јонски батерии од 18v за снабдување со енергија на моќниот систем за погон на моторот 36v DC
Добро избалансиран дизајн на алатот - стресот на предната рака и рака се намалува со позиционирање на портот за батеријата на задниот дел од алатот
Ротирачка задна рачка во 5 позиции - се заклучува на 45° и 90° и го олеснува и побрзо вертикалното и под аголното кастрење
Бројчаникот за контрола на променлива брзина овозможува ниско поставување за отсекување на меките млади листови во посакуваната форма на жива ограда или висока поставка за брзо отсекување со голема брзина
Голема рачка за заклучување
Мек почеток
XPT (eXtreme Protection Technology)
Предупредувачка ламба за капацитет на батеријата
Исклучително низок шум
Електрична сопирачка
MAKDUH551Z СПЕЦИФИКАЦИЈА
Напон: 18v x 2 (36v)
Континуирано време: 42 - 57 мин
Потези во минута: 1000 - 1800 спм
Должина на сечилото: 550 mm
Максимален дијаметар на гранката: 18 mm
Максимална излезна моќност: 320 w
Вкупна должина: 1.061 mm
Нето тежина: 5,1 кг


БУЧАВА И ВИБРАЦИИ ЗА ТРИМЕР  МАКИТА
Звучен притисок на бучава: 81,5 dB(A)
Звучна моќност на бучава: 91,0 dB(A)
Фактор на шум К: 2,1 dB(A)
K фактор на вибрации: 1,5 m/sec²
Вибрации без оптоварување: 2,5 m/sec²
 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција