Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUC306PT2 Акумулаторска верижна пила 18+18V; 30cm; со 2 батерии 5,0Ah и двоен полнач

37.990 ден.
44.990 ден.
Потребни наградни поени: 35000
 • Производител: Makita
 • Шифра:Makita DUC306PT2
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

КОРИСНИЧКИ ПРИДОБИВКИ:

 • Идеална за користење во јавни простории или во стамбени зони, со ниска емисија на бучава.
 • Автоматско подмачкување, резервоарот за масло содржи доволна количина за работа со еден целосно наполнет акумулатор
 • Сигурносните навртки спречуваат губење на навртките
 • Ергономска предна кружна дршка дизајнирана совршено да одговара на вашите дланки, за лесно и удобно ракување
 • Режим на висок вртежен момент привремено го покачува тековниот граничник за да се зголеми моќноста при сечење подебели гранки
 • Точката за закачување јаже ги прави овие модели совршени за работа
   

  ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИ:

  Напон на акумулаторот
  18 + 18 V - LXT
  Капацитет на акумулатор
  1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
  Тип на акумулатор
  Li-ion
  Резервоар за масло
  0,2 l
  Чекор на верига
  3/8 "
  Широчина на нут
  1,1 mm
  Должина на лист за пила
  300 mm
  Брзина на верига
  0 - 20 m/s
  Бучава: звучен притисок
  89,0 dB(A)
  Бучава: звучна моќност
  103,0 dB(A)
  Бучава: oтстапување (K)
  3,0 dB(A)
  Вибрации: cечење
  3,6 m/s²
  Вибрации: oтстапување (K)
  1,5 m/s²
  Димензии (Д x Ш x В)
  556 x 205 x 232 mm
  Тежина EPTA
  5,1 kg
  Полнач за акумулатор
  DC18RD
  Акумулатор
  2 x BL1850B

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција