Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DLM330SM Акумулаторска косилка 18V; 33cm; 30lit; со батерија 4,0Ah и полнач

25.999 ден.
29.999 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DLM330SM
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

18V безжична косилка за треваDLM330SM/ Z◾️ Оптимална за употреба во домашна градина каде што е потребна способност за вртење во мал радиус, благодарение на компактната ширина на сечење и лесната пластична плоча за сечење
◾️ Пластичната палуба за сечење овозможува лесниот дизајн да ја зголеми маневрирањето при вртење, подготовка, складирање и многу повеќе
◾️ Зголемена ригидност на рачката со додавање цевка во облик на јамка
◾️ 3 во 1 (сечење / собирање / мулчирање)
◾️ Челичен чаур за зголемена издржливост на задните тркала
◾️ Функцијата мек старт постепено ја зголемува брзината за да го елиминира ударот при стартување
◾️ Полесно прилагодување на висината на сечењето; Лесна за држење лост во облик на јајце; Позиционирачките жлебови за рачката може визуелно да се потврдат
◾️ 8 поставки за висина на сечење од 20 mm до 75 mm
◾️ Електрична сопирачка за максимална продуктивност
◾️ Индикаторско светло зад моторот за лесна видливост
◾️ Сечило со 2 заби (и за косење и за мулчирање)

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција