Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DFJ211ZL Акумулаторска јакна 18V; без батерија и полнач

7.790 ден.
9.999 ден.
Потребни наградни поени: 9000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DFJ211ZL Акумулаторска јакна
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Опременa со две рамни вентилатори со BL мотор за зголемена удобност
Јамки за спречување на паѓање за единиците на вентилаторот
Јачината на џебовите на батериите е подобрена со две копчиња за прицврстување
Ушниот дел од аспираторот е покриен со мрежа за собирање звуци околу работната површина
На задната страна се обезбедени мрежести џебови за складирање на пакувања мраз


Останете кул во жешки сурови средини на работното место

До 33 часа ладен воздух со LXT батерија од 18V 6,0Ah
Има 5 џебови: џебови на градите со патент (лево/десно) / тешко искинати странични џебови (лево/десно) / џеб за левата рака
Изворот на електрична енергија може да се отстрани од јакната за машинско перење
100% полиестер - Добра пропустливост на пареа од влага и добра водоотпорност
Моќниот вентилатор обезбедува проток на воздух за ефикасно испарување на потта од вашето тело, одржувајќи ве ладни
4 поставки за проток на воздух (турбо/високо/средно/ниско) за прецизна контрола на ладењето
Облога на јакна со патенти за оптимален проток на воздух
Ладен воздух поминува низ кацигата и ја лади вашата глава
Аспираторот и стеснетиот струк обезбедуваат дополнителна заштита и удобност во суровите средини

Достапна во кратки ракави и долги ракави
Долгите ракави со копчиња брзо ја претвораат јакната во кратки ракави
Лесно се одвојува вентилатор – но сепак стабилно поддржан од ленти со копчиња за прицврстување
Вклучено/исклучено контролер за проток на воздух со 3 LED индикатори. Јамките за значките со имиња на левата града / левата рака ги спречуваат дупките во јакната. Системот за заштита на батеријата обезбедува заштита од прекумерно празнење за зголемен век на траење на батеријата и целокупното траење на батеријата. Достапно во мали, средни, големи, XL, 2XL, 3XL. Филтер отпорен на прашина (достапен како опција) спречува навлегување на прав во јакната. Држачот за батерии од 18V / 14,4V (достапен како опција) располага со USB-порта за да овозможи практично полнење на мобилните уреди на работното место. Држачот за батерии од 12V максимум (достапен како опција) располага со USB-порта за да овозможи практично полнење на мобилните уреди на работното место. Држачот за батерии (достапен како опција) е опремен со USB излезен прекинувач за заштеда на енергија. Приклучокот за појас на држачот за батерии (достапен како опција) е опремен со брава за зголемена стабилност

Време на траење (часови): w/ BL1860B Низок / Медиум / Висок: 33 / 24,5 / 13,5
Поставки за проток на воздух: Турбо / Високо / Средно / Ниско
Проток на воздух : Турбо / Високо / Средно / Ниско: 2,2 / 2,1 / 1,7 / 1,5 m³/мин.
Големина: S / M / L / XL / 2XL / 3XL
Џебови: 5

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција