Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUC254Z Акумулаторска верижна пила 18V; 25cm; без батерија и полнач

17.990 ден.
22.990 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DUC254Z
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИ:

Напон на акумулаторот
18 V - LXT
Капацитет на акумулатор
1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Резервоар за масло
0,14 l
Чекор на верига
3/8 "
Широчина на нут
1,1 mm
Должина на лист за пила
250 mm
Брзина на верига
0 - 24 m/s
Бучава: звучен притисок
92,2 dB(A)
Бучава: звучна моќност
103,2 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
2,5 dB(A)
Вибрации: cечење
3,1 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
482 x 184 x 191 mm
Тежина EPTA
3,2 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција