Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUR181Z Акумулаторски тример за трева 18V; 26cm; без батерија и полнач

8.999 ден.
9.990 ден.
Потребни наградни поени: 10000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DUR181Z
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Прилагодлива јамка-рачка.
Прилагодлива глава за сечење.
Добро избалансиран дизајн на алатот - Положбата на батеријата се наоѓа под главната рачка, токму на местото што игра улога на точка на вртење кога алатот се ниша како нишало за сечење трева. Затоа, батеријата не се врти наоколу за да се минимизира заморот на корисникот.
Лесно се менува склопот на калем.
Вртечката глава во 5 позиции му овозможува на корисникот да го прилагоди аголот на сечењето, овозможувајќи отсекување во тесни простори.
Предупредувачка ламба за капацитет на батеријата.

Тип на батерија Li-ion Количина на батерија (3,0 Ah) 0

Машина само за тело Напон18 vШум звучен притисок 82 dB(A)

Бучава звучна моќност 88,5 dB(A) Бучава К фактор 2,5 dB(A)

Дијаметар на сечење260 mm

Механизам за сечењеКрамни и довод единечна линија mmEdger

ФункцијаБез брзина на оптоварување7,800 врт/мин

Вибрации К фактор 1,5 m/sec²

Вибрации 2,5 m/sec²

Нето тежина 2,8 - 3,1 kg​

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција