Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DLM382CM2 Акумулаторска косилка 18+18V; 38cm; 40lit; со 2 батерии 4,0Ah и полнач

29.990 ден.
44.490 ден.
Потребни наградни поени: 55000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DLM382CM2 Акумулаторска косилка
  • Наградни поени:400
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Безжична косилка LXTDLM382CM2
2 x 18V • 38cm • 40Безжична косилка за трева со пластична рамка и фаќач за трева за мали градини Тивка, безжична косилка за трева со пластично тело и лесно ракување. Се работи со две батерии од 18 V кои испорачуваат вкупен напон од 36 V. Оваа лесна за употреба косилка е погодна за мали градини. Нуди широчина на сечење од 38 cm и има 40 L фаќач за трева. Прекривка клин се продава одделно.
Време на полнење со полначот DC18SH: 90 минути за две батерии BL1840.

 

Опис на производот:


Испорака вкл. две батерии од 4,0 Ah и полнач.

Дополнителни технички информации:

континуирано работење 18V / 2 x 4,0 Ah 23 мин

континуирано работење 18V / 2 x 6,0 Ah 35 мин

континуирано работење 18V / 2 x 5,0 Ah 30 мин

(одредено во следните услови: сува трева висока 50 mm се сече за 20 mm скратена)

Макс. покриеност: 373 m² со 2 x 4,0 Ah батерии

Макс. покриеност на површина: 560 m² со 2 x 6,0 Ah батерии

Макс. покриеност на површина: 460 m² со 2 x 5,0 Ah батерии

(одредено во следните услови: сува трева висока 50 mm е скратена за 20 mm

Две батерии од 18V поврзани во серија. Батериите се туркаат паралелно во посебни држачи за батерии.
За мали до средни тревници
Рачка со прилагодлива висина за различни големини на каросеријата
Компактен простор за складирање благодарение на рачката што се преклопува
Лесен за транспорт благодарение на интегрираната рачка за носење
Вклучете ја бравата со рачки за брзо ослободување за лесно преклопување на лентата за туркање
Торба за трева со индикатор за ниво

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција