Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUR364LZ Акумулаторски тример за грмушки 18+18V; 35cm; без батерија и полнач

18.999 ден.
24.990 ден.
Потребни наградни поени: 77000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DUR364LZ Акумулаторски тример
  • Наградни поени:1000
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

СИМБОЛИ:

Дотерлив бро? на вртежи
Сопирачка на моторот
Десно / лево врте?е
Ел. промена на бро? на вртежи
Ограничува?е на влезната стру?а

ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИ:

Напон на акумулаторот
18 + 18 V - LXT
Капацитет на акумулатор
1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Брзина без опт. /ниска
0 - 5.000 min-1
Брзина без опт. /висока
0 - 6.500 min-1
Најголема резна широчина
350 mm
Навој
M8 x 1,25RH
Бучава: звучен притисок
81,0 dB(A)
Бучава: звучна моќност
89,0 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
1,7 dB(A)
Вибрации: без оптеретување
1,7 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
1797x310x229 mm
Тежина EPTA
4,0 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција