Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUB363PT2V Акумулаторска дувалка 18+18V; со2 батерии 5,0Аh и двоен полнач

32.990 ден.
39.990 ден.
Потребни наградни поени: 32000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DUB363PT2V
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

КОРИСНИЧКИ ПРИДОБИВКИ:

  • Помалку остро бучење при дување
  • Ги малчира вшмуканите лисја и со тоа го намалува нивниот волумен, па овозможува поретко празнење на вреќата
  • Прекинувач за контролирање на брзината и рачка за фиксирање на брзината
  • Cистем за блокирање на моторот - моторот не стартува ако млазницата и капакот за вентилаторот не се правилно инсталирани
  • Може да се користи како правосмукалка, со дополнителна вреќа за прашина

 

ТЕХНИЧКИ ИНФОРМАЦИИ:

Напон на акумулаторот
18 + 18 V - LXT
Капацитет на акумулатор
1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Сила на дување
7 / 14,4 N
Макс. количина на воздух
13,4 m³/min
Макс. брзина на воздух 1.ст.
46 m/s
Макс. брзина на воздух 2.ст.
65 m/s
Бучава: звучен притисок
84,8 dB(A)
Бучава: звучна моќност
94,9 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
1,3 dB(A)
Вибрации: без оптеретување
2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
981 x 204 x 298 mm
Тежина EPTA
4,2 kg
Полнач за акумулатор
DC18RD
Акумулатор
2 x BL1850B


 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција