Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DUH601Z Акумулаторска ножица за жива ограда 18+18V; 60cm; без батерија и полнач

20.000 ден.
34.999 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DUH601Z
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

MAKITA DUH601Z 18V LXT 600MM/23,6" САМО ТЕЛО  БЕЗ ЧЕТКИ


Безжичната Makita DUH601 е тример за жива ограда без четки, која се напојува од една батерија LXT од 18 волти. Има должина на сечилото од 60 cm (600 mm) и максимален дијаметар на сечење од 23,5 mm. Прекинувачот за избор со три брзини ви дава врвна контрола за различни жива ограда.

Новите заби за сечење со три острици се дизајнирани за лесно фаќање и цврсто држење на гранките. Заоблените ножеви ја намалуваат отпорноста на триење за да ја потиснат загубата на енергија. Поради малиот отпор, времето на работа е зголемено.

КАРАКТЕРИСТИКИ

Новиот дизајн на сечилото со намалено триење го зголемува времето на работа
Опремен со кола за заштита на батеријата: дизајнирана да ја заштити батеријата од оштетувања поради прекумерно празнење, висока температура или струја од преоптоварување
Автоматско исклучување: автоматски се исклучува по 60 секунди мирување, што го продолжува животниот век на батеријата
Прекинувач со три брзини за подесување на брзината: Лесно прилагодување на брзината врз основа на работната средина и начинот на користење
Моторот без четкички испорачува 4.400 SPM за побрзо сечење
Променлив дизајн со 3 брзини (висока: 0-4.400 / средна: 0-3.600 / ниска: 0-2.000 SPM) за оптимална контрола на брзината
Контролата на постојана брзина одржува постојана брзина под оптоварување
Електрична сопирачка за зголемена продуктивност и безбедност на операторот
Ротирачка задна рачка во 5 позиции со ергономски мек фат
Копчето за назад овозможува отстранување на сечилото од заглавување
Мек почеток


СПЕЦИФИКАЦИЈА

Напон: 18v LXT
Тип на батерија: Литиум-јонски
Потези во минута: 0-2.000 / 0-3.600 / 0-4.400 сп.
Должина на сечилото: 600 mm
Растојание помеѓу сечилата: 35 mm
Максимален дијаметар на гранка: 23,5 мм
Тип на сечилото: двострано
Нето тежина: 3,8 - 4,5 кг
БУЧАВА И ВИБРАЦИИ

Звучен притисок на бучава: 82dB(A)
Моќ на звук на бучава: 95 dB(A)
Фактор на шум K: 3dB(A)
Фактор на вибрации К: 1,5 m/sec²
Вибрации без оптоварување: 2,5 m/sec²

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција