Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DLM431Z-X Акумулаторска косилка 18+18V; 43cm; 50lit; без батерија и полнач

24.999 ден.
49.999 ден.
Потребни наградни поени: 50000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DLM431Z-X
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 

Со нула емисија, помал шум и без одржување поврзано со опремата за напојување со гас, безжичната косилка за трева Makita 18V X2 (36V) DLM431 е добредојдено решение за ефикасно сечење трева. Се напојува со две LXT батерии од 18V за максимална моќност и време на работа, но без да ја напушти платформата за батерии 18V LXT. Моторот произведен од Makita испорачува 3.600 вртежи во минута, а косилката нуди функции за лесно користење, вклучувајќи брзо прилагодување на висината, собирач на трева со капацитет од 50 литри и целосна ширина на сечење од 430 mm (17"). Користење на две батерии 18V LXT 5.0Ah (се продаваат одделно), MAKITA DLM431Z испорачува до 30 минути време на работа.

Испорачува до 30 минути работно време со користење на две батерии 18V LXT 5.0Ah BL1850 (одделно се продаваат)
Моторот направен од Макита испорачува 3.600 вртежи во минута за побрзо и моќно сечење
Лесна за ракување рачка за брзо прилагодување на 13 висини на сечење (20-75mm)
Мекиот старт ја потиснува реакцијата при стартување за непречено стартување и подолг век на пренос
Ширина на сечење од 430 mm (17") за оптимални перформанси
Аеродинамичниот капак и вградените топчести лежишта помагаат да се намали потребната сила на туркање
Индикаторот за нивото на тревата се наоѓа на горниот дел од вреќата за собирање трева
Торба за собирање трева собира до 50 литри трева
Тежи само 18,3 кг со батерии за намален замор на операторот
Технологијата за екстремна заштита (XPT) е дизајнирана за подобрена отпорност на прашина и вода за работа во тешки услови
Гумирана мека рачка за држење за дополнителна удобност
Електрична сопирачка за максимална продуктивност
Компатибилен со Макита 18V литиум-јонски батерии со симбол на ѕвезда

Ширина на косење: 430 mm/17"
Висини на сечење: x13 (20mm - 75mm)
Површина за косење: 500-1000 m²
Капацитет на кутија за трева: 50L
Брзина без оптоварување: 3.600 вртежи во минута
Тип на нож: Ротационен тип (2 заби)
Димензии (ДxШxВ) При работа: 1.490 mm x 460 mm x 1.020 mm
Димензии (ДxШxВ) Кога се складира: 490 mm x 460 mm x 910 mm
Номинален напон: 36 VDC (2x 18v литиум-јон)
Максимална моќност: 730 w
Нето тежина: 18,3 кг

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција