Акција
-18%
Colossus CSS-5454 Електрично ѓезве за кафе Colossus CSS-5454 Електрично ѓезве за кафе
1.399 ден.1.699 ден.
1.399 ден.1.699 ден.
-12%

Распродадено

Gorenje H17BY овлажнувач на воздух Gorenje H17BY овлажнувач на воздух
2.890 ден.3.299 ден.
2.890 ден.3.299 ден.
-23%
ETA 5336 Преса за коса ETA 5336 Преса за коса
999 ден.1.298 ден.
999 ден.1.298 ден.
-17%
AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник AEG SCB51811LS вграден комбиниран ладилник
23.999 ден.28.999 ден.
23.999 ден.28.999 ден.
-14%
 Iskra LED светилка со магнет DL200-LED Iskra LED светилка со магнет DL200-LED
299 ден.349 ден.
299 ден.349 ден.
-11%
EXPLORER VORTEX VOR292AMD1 29"/20" CLASSIC велосипед EXPLORER VORTEX VOR292AMD1 29"/20" CLASSIC велосипед
15.999 ден.17.999 ден.
15.999 ден.17.999 ден.
-13%
Einhell BEM32 Електрична косилка за трева Einhell BEM32 Електрична косилка за трева
3.499 ден.3.999 ден.
3.499 ден.3.999 ден.
-11%
Dynamic MaxPuls 8258 плински тајфун 30kW Dynamic MaxPuls 8258 плински тајфун 30kW
7.999 ден.8.999 ден.
7.999 ден.8.999 ден.
-10%
Gardena Ножица TeleCut long 650-900B Gardena Ножица TeleCut long 650-900B
3.599 ден.3.999 ден.
3.599 ден.3.999 ден.
-12%
ISKRA 1501-BL вага за телесна тежина ISKRA 1501-BL вага за телесна тежина
1.199 ден.1.359 ден.
1.199 ден.1.359 ден.
AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа
 • AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа

AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа

8.999 ден.9.499 ден.
Потребни наградни поени: 9600
Производител: AL-KO
Шифра на производ: AL-KO DRAIN 15000
Наградни поени: 200
Достапност: На залиха
Количина:

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W

Карактеристики и предности

 • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W.
 • Екстремно јака и робусна пумпа со kапацитет до 15.000 l / h проток на вода.
 • Универзални конектори вклучени со пумпата.
 • Можност за всисување честички до 35 mm.
 • Оптимална заштита од корозија кој гарантира долг век на употреба.
 • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1100 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 11.0 m
Проток на вода за литри/час 15000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 35 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 6.8 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Распродадено

-13%

Распродадено

Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-125-250 Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-125-250
7.499 ден.6.499 ден.
7.499 ден.6.499 ден.

Распродадено

-14%

Распродадено

Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-250-500 Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-250-500
10.999 ден.9.499 ден.
10.999 ден.9.499 ден.

Распродадено

-13%

Распродадено

Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-300-600 Iskra Електрична дигалка со сајла ЕВ-300-600
11.490 ден.9.999 ден.
11.490 ден.9.999 ден.

За нас

ISKRA електричен алат, рачен алат, гарден програма, апарати за домаќинство и многу други производи од различни брендови и производители сега ONLINE!

 

 

Контакт

 • +389 (02) 2520999
 • +38978238820
 • info@krusel.mk
 • info.desk.krusel

Facebook

КРУСЕЛ e-Store © 2021. UKION SHOPS
AL-KO AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Карактеристики и предности Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W. Екстремно јака и робусна пумпа со kапацитет до 15.000 l / h проток на вода. Универзални конектори вклучени со пумпата. Можност за всисување честички до 35 mm. Оптимална заштита од корозија кој гарантира долг век на употреба. Заштита на.. Category: Product #: AL-KO DRAIN 15000 Regular price: 8.999 ден. 8.999 Available from: КРУСЕЛ e-Store