Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Metabo SBE 650 Ударна Дупчалка

6.599 ден.
7.499 ден.
Потребни наградни поени: 9000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:Metabo SBE 650 Ударна Дупчалка
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Vario-(V)-Електроника за работа со број на вртежи кои одговараат на различни материјали. Потенциометар за подесување на брзина. Напред назад .

Vario-(V)-Електроника за работа со број на вртежи кои одговараат на различни материјали.
Потенциометар за подесување на брзина.
Напред назад .
Хексагонален прифат за завртување без футер.

Брзостезен футер
Клуч за футер
Странична рачка
Длабински граничник за бушење

Навојно вретено за дупчалка со шестоаголен прифат (")1/4
Макс.вртежен момент, мек (Nm)9
Капацитет на дупчење (mm)16
Номинална влезна моќност (W)650
Навојно вретено за дупчалка (")1/2
Ниво на притисок на бучава (db(A))91
Дијаметар на вратот (mm)43
Излезна моќ (W)320
Дупчење во метал-вибрации (m/s2)5.8
Ниво на моќ на бучава (db(A))102
Капацитет на футерот макс (mm)13
Максимален број на удари (/min)44800
Дијаметар на дупчење во меко дрво (mm)30
Брзина без оптоварување (rpm)2800
Должина на електричен кабел (m)2.55
Дупчење во бетон-вибрации (m/s2)24.4
БрендMETABO
Дијаметар на дупчење во челик (mm)13
Број на вртежи при оптоварување (rpm)1500Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција