Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MAKITA HR4002 SDS-MAX Ударна дупчалка – чекан

29.990 ден.
39.999 ден.
Потребни наградни поени: 40000
 • Производител: Iskra
 • Шифра:MAKITA HR4002 SDS-MAX Ударна дупчалка – чекан
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Ударна дупчалка – чекан MAKITA HR4002 SDS-MAX

Карактеристики и предности

 • Моќен мотор со голема ударна моќ за идеален за тешки апликации
 • Ограничувач на вртежниот момент, дизајниран да спречи оштетување на преносот и прегревање при контакт со арматура
 • 2 режими на работа за разни апликации, ротација со удари или само удари
 • Ергономски дизајн на главна рачка со гумирана површина против лизгање
 • Дополнителна прилагодлива странична рачка за одлична контрола
 • 12 прилагодливи агли за позиционирање на бит за попрецизна работа
 • Функција за исклучување на удари при работа на машината без оптеретување

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1050 W
 • Вртежи во минута: 680 rpm
 • Удари во минута: 2500 bpm
 • Ударна енергија: 6.2 J
 • Макс. дупчење бетон : 40 mm
 • Тип на футер: SDS-MAX
 • Тежина: 6.8 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција